araç takip sistemi nedir

Araç takip sistemi ile işletmenizde araç bakım giderleri, yakıt giderleri personel verimliği gibi birçok avantaj ile araç takip sistemi için yapılacak yatırımın geri dönüşünü sağlayabilirsiniz.

Anlık Veri Bilgileri

Araç takip sistemi ile anlık alınacak konum bilgileri sayesinde sahada bulunan araçlarınıza aktif görev emirleri verebilirsiniz.

En yakın noktada bulunan personelinizin konum bilgisini araç takip sistemi yazılı üzerinden anlık görebilir siniz. Bu sayede iş verimliliğinizin artırabilir ve iş organizasyonunuzu sağlayabilirsiniz.

Bölge Tanımlamaları

Bölge tanımlamaları ile personelinizin hangi müşteriye ne zaman gittiği ne kadar süre bekleme yaptığı bilgileri araç takip sistemi yazılımı üzerinden raporlayabilir ve takip edebilirsiniz.

Yakıt Tasarrufu

Araç takip sistemi sayesinde mesai dışı kullanımlar güzergâh dışı kullanımlar, yüksek hız gibi kullanıcının yaptığı ihlal bilgileri takip edebilir bu sayede yakıt tüketimlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Tüm veri bilgilerini günlük, haftalık veya aylık raporlar halinden sistemden dökümler alabilirsiniz.

Mesai Dışı Kullanımlar

Araçların mesai dışı kullanım süreleri ve veri bilgileri araç takip sistemi yazılımı üzerinden kontrol edilebilir. Mesai dışı kullanım bilgileri sistem üzerinden raporlanarak sürücülerin mesai dışı araç kullanımları raporlanabilmektedir.

Araç Bakım Maliyetleri

Araç takip cihazı takılı olan araçlarda bakım maliyetlerinden tasarruf sağlayabilirsiniz. Araçların düzenli kontrol edilmesi, mesai dışı ve gereksiz kullanımlar servis faturalarının daha ekonomik olmasına katkı sağlayacaktır.

Araç Güvenliği

Araç takip sistemi ile entegre olarak çalışabilen araç motor durdurma kiti sayesinde araçların motorlarını uzaktan durdurabilirsiniz. Araç içinde bulunan ürün güvenliğinin yanısıra araç çalınmalarında anlık müdahale edebilirsiniz.


Araç takip sistemi avantajları hakkında detaylı geniş bilgi ve özellikleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim için: 0 216 594 75 00