araç takip sistemi nedir

Araç takip sistemleri firmaların ve bireysel müşterilerin sahada bulunan araçlarını takip edebilmesi ve araç aktivite bilgilerinin raporlanabildiği GPS konumlandırma sistemidir.


İşletmeler araç takip sistemi sayesinde araçların sahada yaptığı aktivite detaylarının tamamını araç takip sistemi yazılımı ile kullanıcı adı ve şifre girerek takip edebilmektedirler. GPS konum bilgilerinin yanısıra araç içinde bulunan araç takip cihazı ile araç hızı, kontak bilgisi, sıcaklık vb. ek aksesuar bilgilerinde araç takip sistemi yazılımı üzerinden kontrol edebilmektedirler.

GPS Takip Sistemi Nedir Ne İşe Yarar

Araç takip cihazları GPS uyduları üzerinden aldıkları konum bilgilerini (Enlem / Boylam) araç takip cihazı içinde bulunan veri gönderim hatları (M2M) ile araç takip sistemi sunucularına iletmektedirler.

Araç takip sistemi sunucularına gelen veri bilgileri müşteriler tarafından kullanıcı adı ve şifresi ile takip edilebilmektedir. Araç takip sistemleri Abonelik yapısı ile çalışmaktadır. Satın alacağınız araç takip hizmetini 12 veya 24 aylık hizmetler dâhilinde satın alabilirsiniz.


Araç takip sistemi hakkında detaylı geniş bilgi ve özellikleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim için: 0 216 594 75 00